Inteligentná domácnosť

Sme radi, že ste zavítali na naše stránky práve kvôli inteligentnej inštalácii. Spoločnosť ALCO.SK, s.r.o. je realizátorom niekoľkých inštalácií s inteligentným riadením. Objekty, ktoré sú predmetom našich realizácií patria pod centrálne ovládanie systému iNELS. Tento moderný zbernicový inteligentný systém sa vyznačuje svojou obrovskou kompatibilitou a schopnosťou vysokej flexibility v integrácii s komponentami dodávateľov iných technológií.

Venujte chvíľku predstaveniu možností inteligentného ovládania pomocou inteligentného systému iNELS

Zbernicové riešenie iNELS systém predstavuje jedinečné riešenie elektroinštalácie vtedy, ak staviate nový dom alebo realizujete kompletnú rekonštrukciu. Systém ponúka širokú škálu funkcií, ktoré užívateľovi prinášajú príjemný komfort. Umožňuje integrovať jednotlivé technológie do jedného celku, čo okrem spomínaného komfortu prináša tiež úspory. Spôsob ovládania je možné v priebehu času prispôsobovať požiadavkám užívateľa a elektroinštaláciu je možné ďalej jednoducho rozširovať.

Aké výhody má pre Vás inteligentné riadenie rodinného domu, alebo iného objektu:

 • Úspora energií vďaka regulácii osvetlenia a vykurovania
 • Ovládanie roliet, markíz, exteriérových alebo interiérových žalúzií
 • Stmievanie svetelných obvodov, svetelné scény
 • Spínanie spotrebičov alebo elektrických zariadení na diaľku
 • Ovládanie príjazdových a garážových brán
 • Logické a centrálne funkcie (odchodové tlačítko, atď.)
 • Možnosť manuálneho ovládania, automatického režimu
 • Reakcie na (nežiadúce) otvorenie okna alebo dverí
 • Reakcie na pohyb osob (žiadúci i nežiadúci)
 • Vzdialený dohľad cez smartphone, tablet alebo PC
 • Možnosť ovládania cez televíznu obrazovku
 • Integráciu zariadení tretích strán (kamery, klimatizácie, atď.)

Čím môžete svoj dom ovládať

Váš dom môžete ovládať pomocou mnohých spôsobov, tak ako Vám najviac vyhovuje.

Ovládače WSB

Najčastejší spôsob ovládania je pomocou systémových ovládačov WSB. Ide v podstate o náhradu klasického vypínača, ktorý funguje ako tlačidlový ovládač a komunikuje po zbernici. Funkcie    tlačidiel sú programovateľné. Okrem ovládania vypínač priamo sníma teplotu v miestnosti.

Dotyková jednotka EST

Systém je možné taktiež ovládať pomocou dotykovej jednotky EST.  Jednotka EST s farebným dotykovým displejom Vám umožňuje regulovať vykurovanie, riadiť RGB svetelné zdroje a ovládať napr. svetelné scény alebo žalúzie.

Ovládanie telefónom

Ovládanie systému pomocou smartphonu je taktiež v prípade Vašej požiadavky možné. Váš dom máte neustále pod kontrolou vďaka aplikáciam vo Vašom smartphone či tablete.

Ovládanie cez TV Multimédiá

Z pohodlia pohovky máte pod kontrolou celý dom. Môžete upraviť teplotu  v danej miestnosti, alebo vypnúť osvetlenie v garáži. Multimediálna nadstavba Vám umožní  prezerať si fotky z rodinnej dovolenky, spustiť film deťom vo vedľajšej miestnosti, alebo len tak počúvať hudbu. Všetko máte uložené v centrálnom úložisku a kdekoľvek v dome po ruke.

Máte záujem? Neváhajte nás kontaktovať. Pozrieť kontakty